Stem på din pepperkakefavoritt

Hvem får publikumsprisen i årets pepperkakekonkurranse? Her kan du stemme på din favoritt!

I år tolkes eventyrenes arkitektur. Velkommen inn til «De tre bakende Bruse» i Nasjonalmuseet – Arkitektur, årets mest velduftende utstilling!

Du kan stemme til og med 7. januar 2018.

NB: Man kan bare stemme én gang fra samme IP-adresse (f.eks. samme husholdning). Hvis det allerede er stemt, vil ikke stemmeknappene vises.

Alle foto: Nasjonalmuseet / Frode Larsen

  • Kvitebjørn Kong Valemonts slott

    Kvitebjørn Kong Valemonts slott

    Laget av: Andrè, Ruta, Kittel og Olivia Austvoll [Bakeglade]

  • Trollsetra

    Trollsetra

    Laget av: Kampen gård [Bakeglade]

  • Mummi og vennene fikser huset etter snøstorm

    Mummi og vennene fikser huset etter snøstorm

    Laget av: Ida, Katinka, Tea, John, Natalia, Isak, Ida, Celine, Eivind, Helle og Eric [Bakeglade]

  • Tusen og en natt

    Tusen og en natt

    Laget av: Kristin Sletner og Tom Coley [Bakeglade]

  • Troll – det norske oljeeventyret

    Troll – det norske oljeeventyret

    Laget av: YOLO LOLO (Sebastian Jørung Øvrebø, Jesper Margerøy, Anna Frida Mcintosh, Anna Malin Albertina Grønsberg), [Studenter ved AHO]

  • Jack og bønnestengelen

    Jack og bønnestengelen

    Laget av: Linnea, Nathalie, og Emmely [Ungdom]

  • Askeladden og de gode hjelperne

    Askeladden og de gode hjelperne

    Laget av: Linn Andrea Høgli [Bakeglade]

  • Froskeflue Pocahontas med teepee

    Froskeflue Pocahontas med teepee

    Laget av: Max Even Lejfalk Österberg [Barn]

  • Torneroses tårn / slott

    Torneroses tårn / slott

    Laget av: Leo Alexander Lejfalk Österberg [Barn]

  • Den gamle vindmøllen til Pus i støvler

    Den gamle vindmøllen til Pus i støvler

    Laget av: Elisabeth Nicolaisen [Barn]

  • De tre små grisene

    De tre små grisene

    Laget av: Amund Alvik Nyborg [Barn]

  • Prinsessen og trollet i Dovregubbens hall

    Prinsessen og trollet i Dovregubbens hall

    Laget av: Hanna P. Smedsrud [Barn]

  • Viking Norway

    Viking Norway

    Laget av: Kazumi Miyashita [Bakeglade]

  • Der eventyr fortelles

    Der eventyr fortelles

    Laget av: Kristin Ruud [Bakeglade]

  • Winter Games bakke

    Winter Games bakke

    Laget av: Kaia Gaaserud, Mathias Halvorsen og Magnus Fladvad, klasse 6C Slemdal skole [Barn]

  • Bakeriet i Hakkebakkeskogen

    Bakeriet i Hakkebakkeskogen

    Laget av: Sondre Lieng Asmyr, David Spjøtvold Eriksen, Hedda Birgitte Gloersen og Nicolai Pappas, klasse 6B Slemdal skole [Barn]

  • Snøslottet

    Snøslottet

    Laget av: Mikkel Clausen, Mia Ausvang Enholm, Thea Steine Eriksen, Lisa Fiskeseth, klasse 6C Slemdal skole [Barn]

  • Kinesisk eventyr

    Kinesisk eventyr

    Laget av: Louise Johansen, Camila Wessel-Aas, Nicoline Nordstrand, William Heule, klasse 6C Slemdal skole [Barn]

  • Dyrene i Kakebakeskolen

    Dyrene i Kakebakeskolen

    Laget av: Villa Ly aktivitetssenter, Morten skogmus [Bakeglade]

  • Asterix: Oppdrag Norge

    Asterix: Oppdrag Norge

    Laget av: Matlagingskurs fra AES, Den franske skolen [Barn]

  • Gullhår og de tre bjørnene

    Gullhår og de tre bjørnene

    Laget av: May Ølin Breistrand [Bakeglade]

  • Hans og Grete – to sider av en sak

    Hans og Grete – to sider av en sak

    Laget av: Tonje Lysaker [Bakeglade]

  • Dia de los Muertos

    Dia de los Muertos

    Laget av: Javier, Kristina og Mijal [Bakeglade]

  • Fødselskirken i Betlehem

    Fødselskirken i Betlehem

    Laget av: Basel, Dilek og My [Bakeglade]

  • Hansel og Gretel

    Hansel og Gretel

    Laget av: Bilal, Josephine og Ergalem [Bakeglade]

  • Julenissens hus

    Julenissens hus

    Laget av: Dawit, Samuel, Tanya og Mind [Bakeglade]

  • Snehvit og de syv dvergene

    Snehvit og de syv dvergene

    Laget av: Theodor, Iben, Christoffer og Emilie, klasse 9B Ris skole [Ungdom]

  • Askeladden og Bukkene Bruses kollektiv!

    Askeladden og Bukkene Bruses kollektiv!

    Laget av: Ella, Peder, Rasmus og Matias, klasse 9C Ris skole [Ungdom]

  • Hans og Grete

    Hans og Grete

    Laget av: Jonas, Nicolai og Hannah, klasse 9D Ris skole [Ungdom]

  • Nissebu (Smånissene)

    Nissebu (Smånissene)

    Laget av: Blanca, Nicolai, William, Fantine, klasse 9G Ris skole [Ungdom]

  • Askeladden og de syv hjelpernes boligbåt

    Askeladden og de syv hjelpernes boligbåt

    Laget av: Kristin, William, Alexander, Sofie H, klasse 9F Ris skole [Ungdom]

  • There was an old woman who lived in a shoe

    There was an old woman who lived in a shoe

    Laget av: Andreas, Cannon, Jørgen, Kaja, Tonje, klasse 9A Ris skole [Ungdom]

  • Soria Moria slott

    Soria Moria slott

    Laget av: Anne-Marit, Nanki, Amna, Julie, klasse 9E Ris skole [Ungdom]

  • Rapunzels slott

    Rapunzels slott

    Laget av: Sigrid, Leon, Olai, Neo, Johanne, Josephine, Mathias, Iben Maria, Kjerstin, Iben, Vilde, Armand, Laurits, Rein, Hayder, Emanuele, Roberto, Alexander, Selma, Sina, Stella, Sven og Markus, klasse 7 Sol Skøyen skole [Barn]

  • Eventyrlig bofellesskap

    Eventyrlig bofellesskap

    Laget av: Hannah Stracke, Helena Böhm, Jana Weiseth, Xenia Weber (med hjelp av Esther-Sophie Grube), 10. klasse Den norsk-tyske bikulturelle skolen [Ungdom]

  • Svineri gjennom tidene

    Svineri gjennom tidene

    Laget av: Kaspar Austeen, Lucas Meyer, Hlynur Berg og August Rian (med hjelp av Tomke Katrin Poppen), 10. klasse Den norsk-tyske bikulturelle skolen [Ungdom]