«Smaken av et sted» er en arrangementsserie der publikum i fire ulike deler av landet får møte kunstnere som bruker naturen som materiale. Gjennom sanking av spiselige vekster og naturmaterialer viser de hvordan man kan oppleve et sted gjennom lukt, lyd, tekstur og smak.

Arrangementene foregår over fire helger fordelt på fire årstider og passer for hele familien.

Kunstnerne KVAE & BARK og Simon Daniel Tegnander Wenzel vil være med gjennom hele arrangementsserien med familieverksteder tilpasset stedene og årstidene. I tillegg til dette vil det være bidrag fra lokale kunstnere.

«Smaken av et sted» springer ut av utstillingen «Ny nordisk. Mat, estetikk og sted», som vises i Nasjonalmuseet fra 23. mai til 15. september 2025. Utstillingen utforsker hvordan en særegen nordisk estetikk basert på lokale råvarer og naturmaterialer har etablert seg på tvers av arkitektur, design, kunsthåndverk, kunst og matkultur de siste 20 årene.

Det første arrangementet i «Smaken av et sted» vil foregå i Kristiansand og på Lista i juni 2025. Påmelding: Smaken av et sted - Agder Kunstsenter

Mer informasjon og påmelding til arrangementene i 2026 vil bli lagt ut fortløpende.

Visningssteder og samarbeidspartnere:
2025: 20.–22. juni i Agder i samarbeid med Agder Kunstsenter.
2026: I Finnmark i samarbeid med kuratorkollektivet Pikene på Broen, på Vestlandet i samarbeid med Møre og Romsdal Kunstsenter og i Innlandet i samarbeid med kunstnerduoen KVAE & BARK