Kunsten å være kvinne, ved Marta Breen

Den prisbelønte forfatteren Marta Breen har skrevet en rekke bøker om kvinnehistorie, musikk og feminisme. I boka Om muser og menn tar hun for seg historien om kvinner i nordisk kulturliv og offentlighet, og deres evige kamp for å skaffe seg et eget rom.
I dette underholdende foredraget tar hun oss med på et dypdykk i moderne feminisme og likestilling relatert til utstillingen «Mitt liv! Mitt valg?». Hun viser eksempler på hvordan medier, populærkultur og kunsten presenterer kvinner og menn på stereotypt vis, tar for seg noen av fordommene de fleste av oss bærer på når det kommer til kjønn - og hvordan vi kan unngå de verste fallgruvene.
Foredraget vil foregå på norsk.
Utstillingen «Mitt liv! Mitt valg?» er en del av Tegnetriennalen 2023 som arrangeres av Tegnerforbundet - senter for tegnekunst.
For hele Tegnetriennalens formidlingsprogram se her
Velkommen!