Babyomvisning

Babyomvisning i «Metis. Ole Jørgen Ness»

Ole Jørgen Ness, «Revelational Aesthetics» (utsnitt), 2024–2025. © Ness, Ole Jørgen / BONO.
Foto: Ole Jørgen Ness.

Bli med på en babyomvisning i utstillingen «Metis. Ole Jørgen Ness».

Ness har latt seg inspirere av Metis, gudinnen for visdom og listighet i gresk mytologi, og denne utstillingen viser et utvalg av hans verk fra 1970-årene og fram til i dag. Utstillingen speiler Ness' kunstneriske praksis, som utfordrer konvensjoner i kunsten og institusjonene som setter rammer for våre liv.

Dette blir den første store utstillingen med Ole Jørgen Ness siden 2012, og gir et unikt innblikk i hans fascinerende kunstnerskap. I kunsten søker Ness en balanse mellom sinn og materie, natur og kultur, og mellom enkeltindividets og kollektivets eksistensielle ansvar.

I utstillingen kan du blant annet se den monumentale tegningen Skisse for et århundre, som ikke har blitt vist siden den ble utstilt i Nasjonalgalleriet i 2005. Tegningen fyller vegghøyden og strekker seg opp til 26 meter langs veggen og rommer et kosmos med mytiske vesener, fabler og antikke guder.

Omvisningen varer i ca. 45 minutter. Barnevogner kan parkeres i Nasjonalmuseets underetasje. I etterkant er det også mulighet til å bli igjen, gi mat og stelle barnet i egnede lokaler.

Praktisk informasjon

  • Omvisningen er gratis, men krever påmelding i forkant, med gyldig inngangsbillett
  • Lenke til påmelding publiseres dagen før omvisningen
  • Møt opp i infoskranken for å bekrefte ankomst. Plassen din gis videre om du ikke har møtt senest 5 minutter før
  • Det er 20 deltagere per omvisning
  • Påmeldingen gjelder for én voksen med barn