Nasjonalmuseets prosjektgruppe

  • Kurator utstilling: Eva Klerck Gange
  • Kurator formidling: Anna Carin Hedberg og Mariken Kramer
  • Prosjektledere: Marthe Tveitan og Kristin Welhaven Næss
  • Prosjektledere teknisk produksjon: Klaus Kottmann og Rune Andreassen
  • Partnerskapsansvarlig: Anne-Birte Rasmussen Snilsberg
  • Presse: Ole Morten Fadnes
  • Konservering: Anja Sandtrø, Maren Midtdal
  • AV-teknikk: Cathrine Heltzen
  • Sikkerhet: Pia Berggård
  • Logistikk: Marius Fevang, Daniel Henriksen, Eirik Braathen, Herman Steen Eriksen
  • Registrar: Kjersti Bergum
  • Kommunikasjon: Matias Helgheim, Thea Tønnesen, Karen Bordshaug Sveen
  • Markedsføring: Christian Kraugerud Søberg
  • Grafisk design: Nina Magnus
  • Monteringsteam: Jasmin Hurst, Frode Myhr, Joar Nedberg, Katia Orgiana, Christopher Fields, True Solvang, Urd Pedersen, Petter Ballo, Lars Haahr Klemmensen, Lars Erik Svensson, Marius Wang, Frode Saugestad, Felix Dahlström Persson, Espen Lomsdalen, Stefan Schröder, Agnes Larsen, Noah Carlsen Sullivan, Kjell Olav Jørgensen, Arild Tveito, Per Morten Traaholt, Christopher Gjerde, Geir Korsmo, Magnus Mikaelsen  

Studio Prouvost

  • Charlotte Daniëlse
  • Clarisse Boncompain
  • Dóra Benyó
  • Elia Castino
  • Fran Hawker
  • Jan van den Bosch
  • Katrijn Van Bree
  • Maud Gyssels
  • Micaela Perrot-Barnaby
  • Mona Poullion
  • Nikolaj Jessen
  • Paloma Routier
  • Valentin Vie Binet

Arkitektur og design

  • Diogo Passarinho Studio
  • Diogo Passarinho, Goncalo Reynolds

Produksjonsselskap

  • Arter
  • Elise Labernède, Tiphaine Marquet

Lysdesign

  • Light Bureau
  • Frederik Friedrichs, Morten Jensen, Igor Thommasen, Sivert Lundstrøm

Ingeniørtjenester

  • Bein Engineering
  • Stig Antonsen, Øyvind Fredriksen, Martin Gulliksen, Guri Nonsvik

Kunstproduksjon

  • Jasmin Hurst
  • Frode Myhr
  • Chrstopher Fields
  • Joar Nedberg
  • Katia Orgiana
  • Hroar Hesselberg
  • Maja von Hanno
  • Andrea Austdahl

Kunstgiesserei

  • Noel Hochuli
  • Marc Kreck

Förma Productions

J&C Joel

  • Roland Rizk
  • Matthew Bland
  • Anna Borowska-Beszta

Flanders tapestries

Berengo Studio

Katalog

  • Redaktør: Marianne Yvenes
  • Redaktørteam: Eva Klerck Gange, Marianne Yvenes, Laure Prouvost, Maud Gyssels
  • Billedredaktør: Therese Husby
  • Tekstredaktør: Ida Hove Solberg
  • Grafisk design: Kristoffer Busch

Audioguide: Svarttrost

Åpningsarrangement

  • Artister: Majorstuen skole og Barratt Due musikkinstitutt , Danielle Le Pierres, Samson, Nils Bech
    Tsar B, Chanteurs d’Oiseaux, Kelsey Lu
  • Rådgiver: Martha Kirszenbaum
  • Prosjektleder: Beate Høvik
  • Arrangementsansvarlig: Dainel Kristensen
  • Prosjektkoordinator: Isabella Løsch Enebro
  • Arrangementstekniker: Martin Dynna
  • Servering: Dugurd

Arrangementsprogram

  • Barratt Due musikkinstitutt
  • Northern Light Yoga
  • Gro Dahle