Betegnelse: Interiørperspektiv
Talawyr. Kirke i Harstad
Kunstnere:
- Sverre FehnArkitekt
- Odd Kjeld ØstbyeArkitekt
- Sverre Fehn
- Datering: (1955)
Om verket
- Datering:
- (1955)
- Andre titler:
- TALAWYR (NOR)
Harstad Church (ENG) - Betegnelse:
- Interiørperspektiv
- Materiale og teknikk:
- Blyant på transparentpapir
- Teknikk:
- Blyant
- Materiale:
- Transparentpapir
- Mål:
- 41,0 x 74,6 cm
- Emneord:
- Arkitektonisk tegning
- Klassifikasjon:
- 341 - Arkitektur
- Motivtype:
- Arkitektonisk
- Motiv - sted:
- Harstad, Norge
- Inventarnr.:
- NMK.2008.0734.006.002
- Registreringsnivå:
- Enkeltobjekt
- Ervervelse:
- Kjøpt 2008 av Sverre Fehn, med støtte fra Sparebankstiftelsen DnB NOR
- Eier og samling:
- Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design, Arkitektursamlingene
- Foto:
- Annar Bjørgli
- Opphavsrett:
- © Fehn, Sverre, Østbye, Odd Kjeld
Nasjonalmuseets samlingskatalog er en levende katalog med informasjon samlet siden 1830-årene. Noen av postene kan inneholde språk eller idéer som i dag kan oppleves som utdaterte, støtende eller diskriminerende, knyttet til for eksempel kjønn, seksualitet, etnisitet eller funksjonsnedsettelse, og som kan være i utakt med museets verdier relatert til likeverd og mangfold.
Har du forslag til hvordan denne posten kan forbedres? Vi vil gjerne høre fra deg!
Hvis du ønsker mer informasjon om enkeltverk i samlingen på nett eller om verk som ikke er publisert på nett, ta kontakt med museet. Du kan lese mer om samlingsarbeidet og katalogiseringspraksisen i museet her.
Flere verk av Sverre Fehn
Villa Dante. Plan og snitt.Sverre Fehn(1982)
Eneboliger for Skagestad og Eek. Plan.Sverre Fehn14. mai 1963
Universitetsbibliotek i Bergen. Eksteriørperspektiv.Sverre Fehn(1956)
Stående aktSverre Fehn(1989)
Villa Norrköping. Fasadeoppriss.Sverre Fehn8. september 1963
Aukrustsenteret i AlvdalSverre FehnMellom 1993 og 1996
NedtegnelseSverre Fehn1974
StudieSverre Fehn(1951)
Venezia-paviljongenSverre Fehn16. mai 1959
StudieSverre Fehn(1993)
Venezia-paviljongenSverre Fehn12. mai 1959
Norges paviljong på verdensutstillingen i Brussel. Utstillingskonsept. Interiørperspektiv.Sverre FehnCa. 1957
Flere verk av Odd Kjeld Østbye
Kirkelandet kirkeOdd Kjeld Østbye20. desember 1961, sist korrigert 20. oktober 1962
Utkast til kirke i KarasjokOdd Kjeld ØstbyeAntagelig siste halvdel av 1960-tallet
Utkast til kirke i KarasjokOdd Kjeld ØstbyeAntagelig siste halvdel av 1960-tallet
Kirkelandet kirkeOdd Kjeld Østbye1. mars 1961
Utkast til kirke i KarasjokOdd Kjeld ØstbyeAntagelig siste halvdel av 1960-tallet
Utkast til kirke i KarasjokOdd Kjeld ØstbyeAntagelig siste halvdel av 1960-tallet
Utkast til kirke i KarasjokOdd Kjeld ØstbyeAntagelig siste halvdel av 1960-tallet
Kirkelandet kirkeOdd Kjeld ØstbyeMellom 1958 og 1964
Utkast til kirke i KarasjokOdd Kjeld ØstbyeAntagelig siste halvdel av 1960-tallet
Utkast til kirke i KarasjokOdd Kjeld ØstbyeAntagelig siste halvdel av 1960-tallet
Utkast til kirke i KarasjokOdd Kjeld ØstbyeAntagelig siste halvdel av 1960-tallet
Utkast til kirke i KarasjokOdd Kjeld ØstbyeAntagelig siste halvdel av 1960-tallet





































































