Omvisning
Introduksjon til «Hun blir Anna-Eva Bergman»

Anna-Eva Bergman, "No.8-1969 Grand horizon bleu". © Bergman, Anna-Eva / BONO
Foto: Stiftelsen Hartung-Bergman
Velkommen til introduksjonsomvisning i utstillingen «Hun blir Anna-Eva Bergman»
Anna-Eva Bergman (1909-1987) levde store deler av livet i Frankrike, men i maleriene hennes sniker Norge og minnene om norske landskap seg inn. I maleriene, som vipper mellom det abstrakte og det forestillende, skapte Bergman et rom for å reflektere over naturen.
Omvisningen gir en introduksjon til utstillingen «Hun blir Anna-Eva Bergman», som følger Bergmans vei inn i et nytt maleri og rommer flere av hennes monumentale verk fra 1950 til 1975.
Omvisningen holdes tirsdager og torsdager fra 2. juli til 1. august.
Se kalender for tidspunkter
Oppmøte og påmelding i infoskranken i Vestibylen. Det er begrenset antall plasser på omvisningen. Omvisningen er gratis, men du må ha inngangsbillett til museet for å delta.
Les mer

Utstilling
Hun blir Anna-Eva Bergman
14. juni–24. november 2024
Nasjonalmuseet

Anna-Eva Bergmans maleteknikk
Det sies ofte at Bergman maler med gull og sølv, men stemmer egentlig det?

Video: Bli kjent med Anna-Eva Bergman
Forholdet til naturen danner en kjerne i Anna-Eva Bergmans kunst. Med forenklede former av fjell, måne, hav og horisonter konfronterer hun oss med naturens storhet og kompleksitet.

Podcast: Hvem var Anna-Eva Bergman?
Lytt til Kunstpoddens to episoder om Anna-Eva Bergman.

Nasjonalmuseet
Velkommen til Nasjonalmuseet!

Hva skjer i Nasjonalmuseet?
Se utstillinger og arrangementer i Nasjonalmuseet.